Search
Advertisement
Recent Post
 • Góry bialskie

  Góry bialskie

  Góry Bialskie należą do najbardziej interesujących pod względem turystycznym pasm górskich Sudetów Wschodnich. Piękno przyrody Gór Bialskich stanowią: lasy bukowo-świerkowe, z domieszką jawora i jodły, z bogatym zwierzostanem, czyste wody w których żyją pstrągi i lipienie, pozbawione zanieczyszczeń powietrze i cisza, która jest nieocenionym walorem tych gór. Na zboczu granicznego szczytu Iwinka znajduje się Puszcza …
 • Piękna szwajcaria

  Piękna szwajcaria

  Znalazłem ciekawy film pokazujący uroki Zurichu w Szwajcarii. More from my siteChwila w BieszczadachAkcesoria podróżne dla kotaKajakarstwo czy kolarstwo?Rozbijamy biwakTani nocleg oraz wycieczkaSpływy kajakowe na Mazurach?
 • Ośrodek Oleńka

  Ośrodek Oleńka

  Mielno to dobra okolica, na spędzenie wolnego czasu. Przede wszystkim możemy cieszyć się dobrymi warunkami atmosferycznymi, które będą dla nas bardziej optymalne. W ten sposób wiemy jak mamy się przygotować na ewentualną zmianę, która pozwoli nam korzystać z domków letniskowych, które mają przede wszystkim pokazać nam jak wspaniała może być wycieczka w Polsce. Nie musimy …

Czym tak naprawdę jest kajakarstwo?

kajakarstwoKajakarstwo to dyscyplina o której na pewno każdy z was już słyszał. Jest to wodna dyscyplina, oczywiście sportowa, która dzieli się na kilka rodzajów. Niektóre z nich to kajakarstwo klasyczne, górskie oraz żeglarstwo krajowe. Poza tymi trzema głównymi rodzajami kajakarstwa jest jeszcze kilka mniejszych. W naszym kraju, za takowy początek kajakarstwa uważa się rok 1928, ponieważ to właśnie wtedy powstała Komisja Kajakowa, której siedziba miała miejsce w Krakowie – dawnej stolicy Polski. Niedługo, ponieważ dwa lata później, w 1930 roku, Komisja ta zamieniła się w samodzielny, Polski Związek Kajakowy. Od tych lat, kajakarstwo z roku na rok zyskało na coraz to większej popularności aż do dnia dzisiejszego. Dyscyplina ta ma naprawdę wiele do zaoferowania i warto się nią zainteresować.

Spływy kajakowe to bardzo ważna rzecz w całym kajakarstwie, ponieważ to dzięki nim, kajakarze mają co przemierzać. Szlaki kajakowe są bardzo zróżnicowane, od tych nizinnych po górskie. Wszystko zależy jakim rodzajem kajakarstwa bardziej się zainteresujemy. W każdym przypadku, spływy kajakowe są naprawdę piękne i czasami aż zapierają dech w piersiach a ich przemierzanie to wspaniała przygoda, którą warto polecić każdemu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.