Search
Advertisement
Recent Post
 • Rozbijamy biwak

  Rozbijamy biwak

  Jeśli mamy już porę typowo wiosenną, to z pewnością nadszedł czas, na spędzenie go na miłym i przyjemnym polu natury. Nic dziwnego że młodzi ludzie, którzy chętnie rozwijają się, oraz swoje zainteresowania, wolą w tym czasie wypoczywać bardzo aktywnie, co można zaobserwować, zwłaszcza wtedy, kiedy rozbijają oni określony biwak. Biwakowanie, może sprawiać nam naprawdę frajdę, …
 • Piękna szwajcaria

  Piękna szwajcaria

  Znalazłem ciekawy film pokazujący uroki Zurichu w Szwajcarii. More from my siteZimą też może być ciepłoPomorze zawsze atrakcyjneSpływy kajakowe na Mazurach?W Karkonoszach mamy dobry noclegKajakarstwo czy kolarstwo?Brak pomysłu na przygodę?
 • Włochy

  Włochy

  Włochy to kraj o ciekawej i bogatej kulturze. Historia kraju jest długa, ale za to ciekawa i niebanalna. Najpopularniejszym miastem we Włoszech jest Rzym – stolica kraju. Mówi się, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu i tak właśnie jest z turystami. Włochy przyciągają ich swoimi krajobrazami oraz klimatem i atmosferą. Jedna wycieczka nie starczy by …

Czym tak naprawdę jest kajakarstwo?

kajakarstwoKajakarstwo to dyscyplina o której na pewno każdy z was już słyszał. Jest to wodna dyscyplina, oczywiście sportowa, która dzieli się na kilka rodzajów. Niektóre z nich to kajakarstwo klasyczne, górskie oraz żeglarstwo krajowe. Poza tymi trzema głównymi rodzajami kajakarstwa jest jeszcze kilka mniejszych. W naszym kraju, za takowy początek kajakarstwa uważa się rok 1928, ponieważ to właśnie wtedy powstała Komisja Kajakowa, której siedziba miała miejsce w Krakowie – dawnej stolicy Polski. Niedługo, ponieważ dwa lata później, w 1930 roku, Komisja ta zamieniła się w samodzielny, Polski Związek Kajakowy. Od tych lat, kajakarstwo z roku na rok zyskało na coraz to większej popularności aż do dnia dzisiejszego. Dyscyplina ta ma naprawdę wiele do zaoferowania i warto się nią zainteresować.

Spływy kajakowe to bardzo ważna rzecz w całym kajakarstwie, ponieważ to dzięki nim, kajakarze mają co przemierzać. Szlaki kajakowe są bardzo zróżnicowane, od tych nizinnych po górskie. Wszystko zależy jakim rodzajem kajakarstwa bardziej się zainteresujemy. W każdym przypadku, spływy kajakowe są naprawdę piękne i czasami aż zapierają dech w piersiach a ich przemierzanie to wspaniała przygoda, którą warto polecić każdemu.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.